Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır uygulanan ve Türkiye’de de uygulanmaya yeni başlanmasına rağmen 2015 yılında 150 Bin yeni katılımcı üst seviyede girişi gerçekleşen “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ile SGK’lı kişilere fark ödemeden hizmet alabilme imkanı tanımaktadır.

Özel sağlık kurumlarında SGK kapsamında sağlanan sağlık hizmetlerinin standartlarını yükseltmek ve yüksek maliyetli sağlık harcamalarına destek olmak amacıyla oluşturulan “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ’na ekonomik prim ve uygun ödeme koşulları ile hemen sahip olabilirsiniz.
Detaylı bilgi ve destek için 444 9 450 numaralı telefondan bizimle direk iletişime geçebilir ya da Ön Başvuru Formu’ nu doldurarak müşteri temsilcilerimizin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

İnternette http://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/index.faces adresi üzerinden SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarını il bazında sıralayabilirsiniz! Anlaşmalı branşlar ya da hizmet sunucusu türü gibi daha detaylı sorgulama da yapılabiliyor.

Sistemde, belirlenen özel hastane ya da poliklinikte görevli doktorların özgeçmişi yer aldığı gibi hastanenin alabileceği maksimum ilave ücret de hesaplanabiliyor. Bu uygulama ile hastanın doktora ya da ödeyeceği paraya göre seçim yapması da mümkün oluyor.